Košarica
Brezplačna dostava ob nakupu nad 40€

Se želite pogovoriti?

Pokličite nas na 070 543 038

Socialna omrežja

CBD kapljice doziranje: Koliko CBD naj vzamem?

CBD kapljice doziranje - koliko naj vzamem?

Pri naši ekipi portala konoplja.net smo pogosto soočeni z vprašanji glede načinov uporabe različnih konopljinih izdelkov, večinoma pa stranke zanima predvsem CBD kapljice doziranje: koliko CBD kapljic naj zaužijejo glede na njihovo težavo?

V tem vodiču vam želimo podati nekaj uporabnih smernic za učinkovito uporabo CBD kapljic.

CBD kapljice doziranje – odvisno od zdravstvenega stanja posameznika

V prvi vrsti moramo vedeti, da smo si ljudje med seboj različni, posledično pa je tudi vpliv CBD-ja na vsakega posameznika lahko nekoliko drugačen.

Odmerki so precej odvisni tudi od zdravstvenega stanja in morebitne bolezni posameznika. V izogib neprijetnim situacijam je priporočljivo, da začnete z manjšimi odmerki in jih skozi določeno časovno obdobje postopno povečujete.

Kljub temu, da je medicinski kanabis legalen že v mnogih državah po svetu, so mnogi zdravniki še vedno precej zadržani kar se tiče predpisovanja kanabinoidov za paciente. Razlog za to največkrat tiči v tem, da zdravniki niso prepričani kolikšne odmerke naj predpisujejo. To je po svoje precej razumljivo, v zdravstvenih šolah in fakultetah po večini kanabisa sploh ne obravnavajo – v farmacevtskih smereh izobraževanja pa še toliko manj.

Znanost ima na tem področju še kar nekaj vrzeli. Šele v zadnjih nekaj letih, s porastom splošne poljudne uporabe CBD-ja in pričevanja tisočih uspešnih samopomoči, se lotevajo raziskav in razvoja najbolj optimalnih urnikov in odmerkov jemanja medicinskega kanabisa, medicinske konoplje in njenih izvlečkov – vključno s CBD-jem.

S takšnimi raziskavami smo na tekočem tudi pri konoplja.net. Zdravstvena stanja, za katera obstajajo raziskave, najdete pod rubriko Konoplja in zdravje. Seznam in izsledke raziskav tedensko ažuriramo.

Rubrika-konoplja-in-zdravje-konopljaNET

Kakšna je standardna doza CBD / dan

Ker imajo proizvajalci izdelkov obogatenih s CBD-jem med sabo pogosto različne standarde, lahko pride do zmede pri uporabnikih. Nekateri ponudniki priporočajo prevelike odmerke, drugi premajhne. Na portalu www.cbdoilreview.org so po pregledu številnih različnih si izdelkov ugotovili, da je standardna priporočena doza CBD olja za preventivne namene 25mg dvakrat dnevno.

Različne težave imajo različne odmerke – seznam

Pacientom, ki že imajo takšne ali drugačne zdravstvene tegobe ali bolezni, pa na omenjenem portalu priporočajo naslednje odmerke:

  1. višanje apetita pri rakavih bolnikih: 2,5mg THC-ja v obliki za oralno konzumacijo in 1mg CBD-ja (obdobje: 6 tednov)
  2. lajšanje kroničnih bolečin: 2,5-20mg CBD-ja (obdobje: povprečno 25 dni)
  3. zdravljenje epilepsije: 200-300mg CBD-ja dnevno (obdobje: do 4 do 5 mesecev)
  4. zdravljenje motenj spanja: 40-160mg CBD-ja
  5. zdravljenje shizofrenije: 40-1280mg CBD-ja, oralno (obdobje: do 4 tedni)
  6. zdravljenje glavkoma: 20-40mg CBD-ja, enkratno, pod jezik. Pomembno: Odmerki višji od 40mg lahko potencialno povišajo pritisk v očeh.
  7. lajšanje simptomov multipla skleroze: Izvlečki rastline kanabisa, ki vsebujejo 2,5-120mg kombinacije THC in CBD-ja, vsakodnevno. (obdobje: 2-15 tednov)

Vrsta CBD izdelka in metoda uživanja

Najbolj pogosta metoda uporabe CBD olja je oralno uživanje koncentrirane paste (smola) ali oljnih kapljic. Ob tem moramo CBD olje malce podržati pod jezikom, da se lahko absorbira v ustih preden ga pogoltnemo. Takšnemu načinu rečemo oralno podjezično uživanje.

Ta korak je pomemben zato, ker se CBD bolje absorbira skozi sluznico pod jezikom, kot če ga pogoltnemo (želodčna kislina ga uniči). Na ta način si zagotovimo, da bo izkoristek večji.

Druge metode vnosa CBD pa so vdihavanje (uparjevanje je boljše od kajenja!), svečke in kapsule.

Kapsule so idealne, če ne prenesete okusa po konoplji, še boljše pa so zato svečke. Ne veste ali vam je okus konoplje všeč? Naročite si brezplačen vzorček in preiskusite.

CBD kapljice - brezplačni vzorec
CBD kapljice – brezplačni vzorec

Najboljša absorbcija je z uparjevanjem, najdaljša in druga najbolj potentna pa v obliki svečk. Svečk žal ne boste mogli kupiti nikjer na spletu. Izdelate si jih lahko sami. V naši trgovini boste našli kalupe in kapljice/ smolo za izdelavo teh. Pripravili pa smo vam tudi navodila.

Grafični prikaz absorbcije CBD skozi različne metode vnosa.
Grafični prikaz absorbcije CBD skozi različne metode vnosa.

Kakšno jakost CBD kapljic izbrati?

Izbira jakosti CBD kapljic je odvisna od vaših potreb in želja. Iz dolgoletnih izkušenj, strokovnih in znanstvenih virov ter anket, ki smo jih izvedli med našimi strankami, smo se naučili naslednje:

250mg300mg kapljice naši uporabniki izbirajo za svoje otroke (terpeni kapljice – brez THC), splošno preventivo in imunski sistem.

Po 500mg kapljicah uporabniki najpogosteje navajajo razloge kot je lažji bronhitis, prehladi, pri rahlo povišanem krvnem sladkorju in holesterolu ter za želodčne težave.

20% smola ali 1000mg kapljice so po jakosti že bolj intenzivne, zato ni čudno, da uporabniki navajajo bolj intenzivne probleme, pri katerih so si uspešno pomagali s temi kapljicami. Pogosto naštevajo tesnobo ali anksioznost, intenziven stres in depresijo, nespečnost, lažje oblike epilepsije, kožne težave, intenzivne glavobole in migrene, bolečine, uporabljajo pa jih tudi pri težavah s prebavili (ulcerozni kolitis, gastritis, refluks) in astmi.

30% smola ali 1500mg kapljice pogosto kupijo ljudje z artritisom, artrozo, Chronovo boleznijo in Multiplo sklerozo. Pod težave pa naštevajo tudi težave s prostato, putiko, težke bolečine, kot je fibromialgija, avtizem, demenca, Alzheimer, cerebralna paraliza, težje oblike epilepsije, ADHD, Parkinsonova bolezen.

Najbolj intenzivna CBD izdelka v naših spletni trgovini sta 3000mg kapljice ali 50% smola. Po teh dveh izdelkih posegajo tisti, ki imajo intenzivne kronične dolgoletne težave.

CBD kapljice doziranje – splošno*: dvakrat dnevno dva potiska

Ali s CBD kapljicami lahko predoziram?

Glede na CannLabs, največji laboratorij za testiranje produktov iz kanabisa v ZDA, smrtnega odmerka naravnega CBD-ja ni.

Kljub temu pa opozarjamo, da se uporabniki izrecno držijo navodil za uporabo in ne prekoračijo priporočenega dnevnega odmerka odtisnjenega na embalaži.

Problem lahko nastane pri ljudeh, ki sočasno jemljejo CBD kapljice in zdravila, ki se presnavljajo z istim encimom v jetrih. Ker ima encim lahko večjo afiniteto do CBD-ja, kot do farmacevtskega pripravka, se v krvi lahko pojavi več zdravila, kot je priporočeno. Na ta način lahko predoziramo s predpisanim zdravilom, ne s CBD-jem. Zato se v primeru jemanja zdravil pred uporabo CBD izdelka posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Na tej povezavi boste našli seznam zdravil, ki se presnavljajo z istim encimom, kot CBD. Pokažite ga zdravniku ali farmacevtu in se nadalje posvetujte o načinu uporabe.

CBD lahko najdemo v različnih oblikah

S CBD-jem obogatena konopljina olja so na voljo v različnih oblikah in koncentratih. Poznamo na primer tekoče CBD olje oziroma CBD kapljice, CBD olje v pasti ali smola, CBD v kapsulah, CBD spreje, kozmetiko, itd.

V mnogih oblikah lahko s CBD-jem obogatene produkte najdete tudi na našem portalu www.konoplja.net, kjer lahko poleg različnih oblik CBD-ja izbirate tudi med mnogimi različnimi ponudniki oz. proizvajalci.

Za morebitna vprašanja o doziranju CBD kapljic in/ali drugih s CBD-jem obogatenih izdelkov, se lahko obrnete na naš svetovalni studio. Naša ekipa pa se bo potrudila, da vam odgovorimo na vsa vaša vprašanja in skupaj z vami najdemo optimalno rešitev.

Preberite še: Najpogostejša vprašanja o CBD in njegovi uporabi.

Vedno pa nas lahko enostavno kar pokličete. Naš svetovalni studio bo z veseljem odgovoril na vsa vaša vprašanja.

Vas zanima več o cbd? Pokličite nas 070-543-038

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.

Brezplačna dostava

Za naročila nad 40€

Strokovna podpora

in pomoč pri nakupu

Brezplačno svetovanje

070 543 038

100% varno plačilo

Kartica / Po povzetju / Predračun