Košarica
0.00 €

CBD olje – Koliko naj vzamem?

CBD olje - koliko naj vzamem?

Pri naši ekipi portala konoplja.net smo pogosto soočeni z vprašanji glede načinov uporabe raznih konopljinih izdelkov, večinoma pa paciente zanima predvsem CBD olje – kolikšno količino določenega CBD izdelka naj zaužijejo glede na njihovo zdravstveno stanje? V tokratnem članku vam želimo podati nekaj uporabnih smernic za učinkovito uporabo CBD olj.

Odmerki so CBD odvisni od zdravstvenega stanja posameznika

V prvi vrsti moramo vedeti, da smo si vsi ljudje med seboj različni, posledično pa je tudi vpliv CBD-ja na vsakega posameznika lahko nekoliko drugačen. Odmerki so precej odvisni tudi od zdravstvenega stanja in morebitne bolezni posameznika. V izogib neprijetnim situacijam je priporočljivo, da začnete z manjšimi odmerki in jih skozi določeno časovno obdobje postopno povečujete.

Kljub temu, da je medicinski kanabis legalen že v mnogih državah po svetu, so mnogi zdravniki še vedno precej zadržani kar se tiče predpisovanja kanabinoidov za paciente. Razlog za to največkrat tiči v tem, da zdravniki niso prepričani kolikšne odmerke naj predpisujejo. To je po svoje precej razumljivo, v zdravstvenih šolah in fakultetah po navadi kanabisa sploh ne obravnavajo – v farmacevtskih smereh izobraževanja pa še toliko manj. Medicinski znanstveniki so se šele v zadnjih letih lotili preiskovanja in razvoja najbolj optimalnih urnikov in odmerkov jemanja medicinskega kanabisa, medicinske konoplje in njunih izvlečkov – vključno s CBD-jem.

Kakšna je standardna doza CBD/dan

Ker imajo proizvajalci izdelkov obogatenih s CBD-jem med sabo pogosto različne standarde, lahko pogosto pride do zmede pri uporabnikih. Nekateri ponudniki priporočajo prevelike odmerke, drugi premajhne. Na portalu www.cbdoilreview.org so po pregledovanju mnogih različnih izdelkov ugotovili, da je standardna doza CBD olja za preventivne namene 25mg dvakrat dnevno.

Različne težave imajo različne odmerke – seznam

Pacientom, ki že imajo takšne ali drugačne zdravstvene tegobe ali bolezni, pa na omenjenem portalu priporočajo naslednje odmerke:

  • višanje apetita pri rakavih bolnikih: 2,5mg THC-ja v obliki za oralno konzumacijo in 1mg CBD-ja (obdobje: 6 tednov)
  • lajšanje kroničnih bolečin: 2,5-20mg CBD-ja (obdobje: povprečno 25 dni)
  • zdravljenje epilepsije: 200-300mg CBD-ja dnevno (obdobje: do 4 do 5 mesecev)
  • zdravljenje motenj spanja: 40-160mg CBD-ja
  • zdravljenje shizofrenije: 40-1280mg CBD-ja, oralno (obdobje: do 4 tedni)
  • zdravljenje glavkoma: 20-40mg CBD-ja, enkratno, pod jezik. Pomembno: Odmerki višji od 40mg lahko potencialno povišajo pritisk v očeh.
  • lajšanje simptomov multipla skleroze: Izvlečki rastline kanabisa, ki vsebujejo 2,5-120mg kombinacije THC in CBD-ja, vsakodnevno. (obdobje: 2-15 tednov)

Metode uživanja CBD olja

Najbolj pogosta metoda uporabe CBD olja je oralno uživanje koncentrirane paste ali oljnih kapljic (macerata). Ob tem moramo CBD olje malce podržati pod jezikom, da se lahko absorbira v ustih preden ga pogoltnemo. Ta korak je pomemben zato, ker se bo nekaj CBD-ja, ki ga pogoltnemo, razgradilo v prebavnem sistemu.

Smrtni odmerek CBD

Glede na CannLabs, največji laboratorij za testiranje produktov iz kanabisa v ZDA, smrtnega odmerka naravnega CBD-ja ni. Kljub temu pa priporočamo, da se potrošniki izrecno držijo navodil o uporabi, ki so navadno priloženi k izdelku. Problem lahko nastane pri sintetičnem CBD-ju, ki zavira encim v jetrih, ki presnavlja večino farmacevtskih sredstev. Ko zatremota encim, do naših krvi in možganov pride več farmacevtskihs redstev, zaradi česar lahko pride do predoziranja. Zato se v primeru jemanja zdravil pred uporabo CBD izdelka posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

CBD olja lahko najdemo v različnih oblikah

S CBD-jem obogatena konopljina olja so na voljo v različnih oblikah in koncentratih, poznamo na primer tekoče CBD olje, CBD olje v pasti, CBD v kapsulah, CBD v kapljicah, CBD spreje, itd. V mnogih oblikah lahko s CBD-jem obogatene produkte najdete tudi na našem portalu www.konoplja.net, kjer lahko poleg različnih oblik CBD-ja izbirate tudi med mnogimi različnimi ponudniki oz. proizvajalci. Za morebitna vprašanja o uporabi CBD-ja in/ali s CBD-jem obogatenih izdelkov se lahko obrnete na naš portal, naša ekipa pa se bo potrudila, da vam odgovorimo v najkrajšem možnem času.

Brezplačno konoplja svetovanje

Komentarji
Novice
Nazaj
Berlinski zapiski: Ne gre za konopljo, ampak kakovostno zdravstveno oskrbo
Naprej
Vpiši se na univerzo za usposabljanje pri delu s konopljo!